Titan Quest

Rady a Tipy

Zvolení mistrovství

Při volbě mistrovství si promyslete jaký způsob boje budete používat, každé mistrovství nabízí jiné možnosti boje, přesto pár si jich je podobná,proto rozebereme mistrovství a podíváme se na možnosti, které nám nabízejí.

Válečnictví

Kdo chce kosit nepřátele na blízko s meči, nebo podobnými zbraněmi toto povolání je jasná volba. Toto mistrovství nabízí jako jediné používat v každé ruce jednu zbraň. Je sice fakt, že když budete používat dual zbraně tak nebudete mít tak dobrou obranu jako se štítem, ale pokud budete aspoň solidní postavu tak nebudete mít problémy.

Obrana

U tohoto mistrovství jsou hlavně schopnosti, které využijete pouze pokud budete používat štít.

Vražednictví

Bodni a uteč, takhle by se dalo specifikovat mistrovství vražednictví. Toto mistrovství není vhodné na masivní bitvy, ale když by se nějaká vyskytla může postava klást pasti a házet nože.

Lovectví

Kdo chce používat luk či kopí vybere toto mistrovství. Má možnost chytat nepřátele do sítí a střílet na ně z dálky.

Bouře

Kdo se chce stát mágem či kouzelníkem a útočit bleskem a ledem toto mistrovství je jasná volba.

Země

Další mistrovství pro mága, ale tento mág bude vládnout ohni a zemi samotné

Duch

Mistrovství ducha je povolání pro ty, kteří vládnout nemrtvým, vysávat život a podobně.

Příroda

Toto mistrovství vybere každý kdo chce vyvolávat pomocníky a různě je posilovat schopnostmi.

Sen

Sen je povolání, které využijete spíše při boji na blízko. Hodně schopností je na použití na blízko.

Kombinace mistrovství

Při kombinování mistrovství si dávejte pozor, je sice pravda, že se dá zkombinovat každé mistrovství z každým, přesto se vám může stát kombinace osudná, postava bude slabá. Nezáleží pouze na výběru mistrovství nezáleží, hodně také záleží na rozmístění bodů schopností(viz níže).

Body schopností

Při přidělování bodů schopností se musíte rozhodnout co budete používat za schopnosti, nelze používat všechny schopnosti. Znamená to, že by jste si dali body do hodně schopností, stanou se vaše schopnosti na vyšších úrovních slabé, protože nebudou na dost velké úrovni. Vyberte si třeba 3 bojové schopnosti a dalších pár pasivních, pak si pouze maxujte podle libosti. Pokud máte vybranou schopnost, kterou budete chtít používat ve vrchní části, tak si třeba dejte body do nějaké nižší schopnosti a až bude dostupná dejte body do ní, ze staré schopnosti vyndejte body pomocí Mystika(viz sekce NPC).